چگونه سایت های کلاه بردار را شناسایی کنیم؟

سایت های کلاه بردار

چگونه سایت های کلاه بردار را شناسایی کنیم؟

شناسایی سایت های کلاه بردار

سایت های کلاه بردار که امروزه با گسترش اینترنت به در بین کاربران در حال افزایش روز افزون می باشد. راه های مختلفی برای شناسایی این سایت های کلاه برداد می باشد که ما در این مقاله به بررسی بعضی از این موارد می پردازیم.

 

شناسایی سایت های کلاه بردار از طریق اسکریپت و ساختار سایت :

یکی از راحت ترین راه هایی که میتوانیم یک سایت کلاه بردار و جعلی را شناسایی کنیم نوع اسکریپت و ساختار سایت می باشد. بذارید یک مثال ساده بزنم براتون بزنم:

فرض کنید یک سایت از یک اسکریپت ساده, بدون کیفیت و ظاهری ساده و غیر حرفه ای بهره میبرد به شکلی که شما با نگاه اول می توانید متوجه بشید این سایت سرجمع شاید ۲۰۰ هزار تومان برای آن بیشتر هزینه نشده است. مسلما منطق حکم میکند مدیر چنین سایتی که توانایی مالی طراحی سایت حرفه ای و مناسب را ندارد مسلما نمی تواند در پرداخت حق کاربران خود موفق باشد.(البته ما قصد بی احترامی و تهمت به مدیر خاصی نداریم و خدایی نکرده نمی گوییم قصد کلاه برداری دارند.مبنا رو میذاریم روی عدم توانایی)

یک تجارت آنلاین حرفه ای مستلزم یک سایت حرفه ای و با قدرت است.به عبارتی وقتی مدیر یک سایت به طرح و برنامه های خود ایمان داشته باشد و قصد ماندن در تجارت خود را داشته باشد مسلما در پیاده سازی پایه های تجارت الکترونیک خود تمام تلاش خود را می کند.

داشتن یک قالب خوب و حرفه ای, اسکریپت بدون باگ و خطا, داشتن ماژول های حرفه ای و منحصر به فرد و… می تواند شما را کمک کند یک سایت مناسب برای سرمایه گذاری خود کمک کند.

 

شناسایی سایت های کلاه بردار از طریق قوانین :

قوانین سایت می تواند به زبان غیر مستقیم شما را از اهداف, علم و دانش مدیر سایت آگاه کند. قوانینی مثل سود بالا, مراحل دشوار و سخت برای برداشت, اجبار به سرمایه گذاری و… موارد هستند که می توانند شک شما را برانگیزد.

از آن بدتر این می باشد که در سایتی قوانینی برای سرمایه گذاری و برداشت تعیین نشده باشد. این موضوع حاکی از بی برنامه بودن سایت می باشد که باید از سرمایه گذاری درآن خودداری نمود.

پس دومین موردی که حتما باید بررسی کنید قوانین سایت هست.

 

شناسایی سایت های کلاه بردار از طریق بررسی پرداختی ها:

در قدم سوم شما می توانید پرداختی های یک سایت را بررسی کنید. در حالت کلی پرداختی های سایت ها از دو قانون کلی طبعیت می کند:

۱- پرداخت توسط گردش سرمایه کاربران:

در این روش مدیر سایت توسط سرمایه گذاری دیگر کاربران پرداختی ها را انجام می دهد. این روش کمی ریسک پذیر می باشد و برای سرمایه گذاری های کوتاه مدت مناسب می باشد.چون  پرداختی ها در این نوع سایت ها منوط به سرمایه گذاری دیگر کاربران می باشد.

در این روش شما با بررسی فاصله سرمایه گذاری ها و پرداختی ها می توانید اقدام به سرمایه گذاری نمایید.هرچه فاصله این دو فاکتور بیشتر باشد سرمایه گذاری شما امنیت بیشتری دارد.

ولی هیچ وقت فراموش نکنید در این روش باید بسیار احتیاط کنید.

۲- پرداخت توسط اسپانسر:

در این روش که شناسایی آن هم سخت نمی باشد تمام پرداختی ها توسط اسپانسر سایت انجام می شود. این روش از امنیت بیشتری برخوردار می باشد. پرداختی ها ممکنه دیر و زود شود ولی حتما پرداخت می شود.

البته باید توجه کرد اسپانسر سایت سایتی معتبر باشد.

یعنی اولا یک سایت معتبر و با فعالیت اصولی و حرفه ای باشد.متاسفانه بعضی مدیران بعضی سایت های بی کیفیت راه اندازی میکنن و میگن این اسپانسر ما می باشد و به این روش جذب سرمایه میکنن و در حقیقت دارن روش اولو انجام میدهند.

در بعضی موارد هم دیده شده از سایت های بزرگ مثل همراه اول به عنوان اسپانسر نام می برند که این هم کلاه برداری بیش نیست.

 

شناسایی سایت های کلاه بردار از طریق پشتیبانی و انجمن و اطلاعات تماس:

مسلما در سایت های حرفه ای و با برنامه پاسخ گویی منطقی و سریع به کاربران در انجمن و تیکت جزو اصلی ترین هدف ها می باشد.

پس شما با بررسی انجمن سایت, نحوه پاسخ گویی, شفاف سازی و آزادی بیان می توانید اقدام به شناسایی سایت مورد نظر کنید.

مواردی هست که بعضی کاربران از مدیران سایت اطلاعات تماس و هویتی مانند آدرس و تلفن و تصویر کارت ملی و… میخواهند. شاید نحوه برخورد مدیر یک سایت با این موضوع بتواند شما را در شناسایی هدف طرف کمک کند ولی انتشار این اطلاعات نمی تواند شما را مطمئن کند که سایت مورد نظر سایت مناسبی برای سرمایه گذاری باشد.

 

در آخر خدمتان عرض کنم سرمایه گذاری در دنیای اینترنت کلا اگر با احتیاط و اصولی انجام شود می تواند سودی ۱۰ برابر سرمایه گذاری در بانک و دنیای واقعی  همراه داشته باشد. حتی با بررسی همه موارد بالا باز هم برای اینکه سرمایه شما از امنیت بیشتری برخوردار باشد موارد زیر را انجام دهید:

  1. دائما در سایتی که سرمایه گذاری کردید موارد بالا را بررسی کنید.
  2. هرگز همه سرمایه خود را در یک سایت نگذارید و در سبد های سرمایه گذاری مختلفی قرار دهید.
  3. به محض مشکوک شدن به یک سایت طمع نکنید و سرمایه خود را از آن سایت خارج کنید.
  4. دائما در گروه ها و سایت های مختلف نظرات کاربران مختلف و اخبار دنیای اینترنت را درباب سایت مورد نظر بررسی کنید.

 

یادتان باشد بهترین روش کسب درآمد از اینترنت کارآفرینی و راه اندازی تجارت آنلاین خودتان می باشد.

لطفا شما هم تجربیات و نظرات خود را درباب شناسایی سایت های کلاه بردار از طریق نظرات اعلام کنید تا همه استفاده نمایند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید

نظرات (3)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *